Ankara hakkında gerekli bilgiler

  • 0

Ankara hakkında gerekli bilgiler

Ankara hakkında gerekli bilgiler;

Ankara Türkiye’nin başkenti ve İstanbul’dan sonra ülkenin ikinci büyük kentidir. Türkiye ve Orta Anadolu’da hem de kalbinde yer almaktadır. nüfusu yaklaşık 4.5 milyon olduğunu.

Ankara’da ve büyük bir üniversite kenti idari merkezi, bu nedenle devlet çalışanlarının ve üniversite öğrencilerinin büyük bir nüfusa sahiptir. ulusal sermayenin olarak Ankara yabancı diplomatlar ve elçilik personelinin büyük bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır, bu yüzden diğer Türk şehirlerde bulmak daha zor olabilir mal ve hizmetleri sunmaktadır.

Ankara Ankara hakkında gerekli bilgiler yayılan, ilk bakışta sıkıcı, beton orman daha az daha görünebilir modern bir şehir. Sonuç olarak, çok sayıda turist Konya veya Cappodocia gibi yerlere gelmek için bir geçiş noktası olarak sadece bunu kullanmak eğilimindedir. Ancak, Ankara biraz daha derine bakmak için hazırlanmış olanlar için sunabileceği çok şey var.

Ankara laik Türkler için sembolik bir öneme sahiptir. Bu Türk halkı için yeni bir dönem başladı yerdir. Bu bağımsızlık, geliştirme ve Batılı değerler için bir semboldür.

TARİH

Ankara, birkaç bin kişinin küçük bir kasaba idi çoğunlukla 20. yüzyılın başlarında, Ankara Kalesi’ne çevresinde yaşayan. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, Ankara 1920 Müttefikler karşı direniş hareketinin merkezi yaptı ve Türkiye halkına temsil eden bir parlamento kuruldu, kentin kaderi işgal altındaki İstanbul’da Müttefiklerin kontrollü Osmanlı Hükümetine karşı, değişti Türk Kurtuluş Savaşı’nın başarısı üzerine İkinci Dünya Savaşı, İstanbul’un hükümet ve imparatorluk 1923 yılında Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kaldırılmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Bugün 5 milyon insanın modern Ankara baktığınızda, neredeyse tüm gördüğünüz sonradan inşa edilmiştir.

Bu Ankara geçmişe sahip olmadığı anlamına gelmez. Anadolu’nun merkezinde yer alan Ankara’nın geçmişi ikinci binyıl gider. Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Yunanlılar, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar ve Türkler ayak sesleri hala mevcut.

adı Ankara Çapa anlamına Ancyra Kelt kelimesi kaynaklanmaktadır. bir iç şehir içinde adı çapa kullanımının orijinal nedeni kesinlikle bilinmemektedir, ancak çeşitli mitler vardır. kimin dokunmatik mitolojide altın içine her şeyi döndü, banliyö Ankara Gordion antik, gömülü Kral Midas.

Eğer Esenboğa Havalimanı üzerinden seyahat ediyorsanız, etrafında geniş alanlara bakmak. Timur Lane Ankara Büyük Battle ile ilgili, 1402 yılında Osmanlı sultanı Bayezid I mağlup budur. Esenboğa ilçe Timur’un ünlü generallerinden biri olarak, o zamandan bu yana adını tutar ve onun ünlü fil filosu “Işın Boga” komutanı burada yaptığı üs kurdu.

Ankara 1403 yılında Osmanlılar tarafından Fetih edildi. ve o zamandan beri Türk kontrolü altında kalmıştır .
ÖZELLİKLER

Apart ve son beş yılda kırsal kesimden insanların yaşadığı Ulus ve plansız gecekondu mahalleleri yakınında kalenin etrafında eski şehir, Cumhuriyet’in ilk günlerinde 20.000 kişilik bir taşra kenti oldu Ankara’da çoğu, bir ülkenin kalbinde stratejik konumu nedeniyle sermaye amaca. bölgede yerleşim tarihinin bin sene öncesine eskidir.Ankara hakkında gerekli bilgiler

Şehrin ün en büyük iddia sen onları nokta nerede, sadece bir yerde bugün, yüksek kaliteli tiftik tekstil üretildi dışarı olan şehir (Angora) eski adı adını taşıyan keçi uzun saçlı yerel cins olarak kullanılan kent sevimli heykeller şeklinde batı-karayolu üzerinde bir yonca yaprağı kavşak tarafında çimler olduğunu.

Ankara Genç ve modern bir şehir olma ona bir kimlik sorunu ile karşı karşıya yapar. Bir yüzyıldan daha az birkaç milyona kaç bin nüfusun artışı hemen hemen herkes başka bir yerden buraya geldim demektir. Bir yerli “Ankaralı” bulma bir sonucu olarak, zordur. Ankara nüfusu ve kültürü, bu nedenle, Türkiye’nin tüm şehirlerinden kökenli insanlarla her şey Türkiye teklifler bir karışımıdır.

OAYANTASYON
Ankara: Kızılay meydanı

Ankara, farklı şehirlerde ve kendi karakter mahalleleri ile oldukça büyük bir şehirdir. Oldukça basit bir şekilde, şehrin en gözde mekanı arasında kuzeyden güneye şehir çalışan ve dalış, uzun Atatürk Bulvarı üzerinden çalıştırın. güney Atatürk Bulvarı doğru gidiyor, Ulus Meydanı’ndan başlayarak, daha sonra Kızılay, Kavaklıdere Çankaya ulaşacaktır. tek tek bu ilçelerde geçerken, standartlar gözle görülür artış.

Ulus çoğu müzeler, erken cumhuriyet binalar ve eski Ankara Kalesi ile Ankara’nın tarihi merkezidir. 20. yüzyılın başında cumhuriyet en zarif merkezi olma, şimdi bölge cazibesini sol ve dağınık, kalabalık mahalle olmuştur. Eğer gerçek ucuz, (ziyade bazı özel seçimler) için aradığınız sürece yemek, konaklama ya da gece hayatı için tavsiye edilmez. Eğer hayat bir kez Ankara’da, Hamamönü District, eski Ankara evleri ile yeni restore mahalle bulmak nasıl bir duygu olsun ilgilendi. muhafazakar Ankaralılar’a için ünlü bir nokta, dar geleneksel sokaklarda yürümek ve özellikle geceleri, tarihi bir ahşap evde senin Türk kahvenizi yudumlarken. Hamamönü alkol bulmak için beklemeyin.

Sonraki, Kızılay Ankara işçi sınıfı merkezidir. şimdi yıkılacak “Kızılay” karargah binası adını ünlü Kızılay Meydanı, Ankara’nın siyasi merkezidir. yıllar boyunca, çok protestolarına ve mitinglerinin meydanda yerini almıştır ve bugün bile vardır, bu siyasi protestoların merkezidir. Kızılay çevresinde birçok yollar ve caddeler daha iyi yürüyerek keşfedilir ve bütçe restoranlar kıyafetleri, kafe, bar ve değişik tat kulüpleri yeri vardır. Sakarya Caddesi (Sakarya Road) balıkçılık, sokak satıcıları ve restoranlar ile dağınık bir yaya alanıdır. Ziya Gökalp Caddesi, paralel araç yolun güney tarafında üzerinden geçmek ve Yüksel Caddesi (Yüksel Road) etrafında ilçe ulaşacak. Bu yaya mahalle birkaç kültür merkezleri, kafeler, barlar, restoranlar ve kitapçılarda ile, sol odaklı bir alandır. kalite arayan Birçok yerli Ulus ve Kızılay’a önler.

güney sürdüren Kuğulu Bölüm (Kuğu Park) Kavaklıdere, aynı zamanda sadece bilinen Tunalı ilçe için Kızılay’a sonra alanı (Tunalı Hilmi Caddesi / Yol Atatürk Bulvarı paralel çalışır ve halk sadece isim ve Tunalı. çevresine gibi) alandır daha kozmopolit açık fikirli ve gençler arasında popüler. arka sokaklar mekanları rock kafe, restoranlar, barlar dolu.

Arjantin Caddesi ve sonunda geçmesine Kuğulu Park (Kuğu Park) kadar yürüyüş, Filistin Caddesi sola. Bu iki üst uç kafe ve restoranlar bulunmaktadır nerede, Ankara’nın civciv dolu ve zarif görmek ve görülmek orada olacak bulunmaktadır. Daha güneyde, sen Başkanlık Sarayı ve çoğu büyükelçilikler ile, Çankaya, Ankara diplomatik merkezinde Atakule ulaşır. Kuğulu Park’tan Ankara’nın en güzel parkları hizalanır kadar, yani Seğmenler Parkı ve küçük ek olarak Botanik Bahçesi, ama Kuğulu Park tedavi.

Aksine Atatürk Bulvarı üzerinde bu uyum daha, Bahçelievler District, Kızılay batıya kontrol edin. etrafında 7 Yolu (7.Cadde) ve dükkanlar, kafeler ve restoranlar ile odaklı öğrenci ve aile dostu bir bölgedir.

Eskişehir Yolu üzerinden daha batıya, turist bir ilgi az yeni modern kasabalar vardır Bilkent, Ümitköy ve Çayyolu kez banliyö mahalleleri, geçer, ama iyi yemek ve gece hayatı sunmaktadır olacaktır. Ziyaret Park Caddesi, yeni gece hayatı merkezi oluşturuldu alanlar.

ÇEVREYİ TANIMA

Ankara da iyi bir toplu taşıma ağı sistemi ile bağlanır . Özel ve kamu otobüs işletmecileri patronaj için rekabet ve hızlı transferlerini sunmak ve bağlantı noktalarına almak ‘ dolmuş ‘ minibüs taşıma sağlayıcıları vardır. yeraltı metro ‘ Metro ‘ dış varoşlarda ve devletlerarası otobüs terminalinin ‘ ASTI ‘ arasında çalıştığı son derece verimlidir. Taksiler kolayca kullanılabilir ve muhtemelen zaman kötü gezgin için nispeten ucuz hedefinize ulaşmak için en iyi yoldur.

İLKİM

Anadolu yayla başka bir parçası olarak, Ankara karasal iklime sahiptir . kışlar soğuk ve genellikle karlı bulunmaktadır. Sıcaklık genellikle bu sezonda donma noktasının altındaysa , ancak nadiren geceleri aşağıda -15 ° C düşer . bağıl nem düşük seviyelerde sayesinde , yazları sıcak ve kurak , Türkiye’nin kıyı bölgelerinde daha rahat. yaz ortasında ortalama günlük sıcaklık yaklaşık 30 ° C’dir . Günlük sıcaklık 35 ° C’yi ulaşmak ve yukarıda , ama yaygın değildir ve genellikle bir kaç gün daha fazla sürebilir . Yaz geceleri olsa da, yani dışarıda giymek için sizinle en azından bir hırka getirmek için emin olun , serin. İlkbahar ve sonbahar yağışlı mevsim , ancak 415 mm (yani , bir yarı-kurak iklim) yıllık yağış miktarı ile , yine Ankara gezisi sırasında çok ıslanmak olası değildir .

UÇAKLA ULAŞIM

Ankara Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB) kuzeydoğusunda kentin bazı 28 km uzaklıkta yer almaktadır. Uluslararası uçuşlar sıklığı ve kapsamı oldukça düşüktür – ayrı Türk Hava Yolları (THY) dan, Lufthansa, Austrian Airlines ve British Airways, kendi Avrupa hub doğrudan seferler sunuyor. Iran Air ayrıca Tahran iki haftalık uçuşlar vardır. diğer taşıyıcılar Türkiye’ye uçan, İstanbul’a uçuş Türk Hava Yolları veya Anadolu Jet (Türk Hava Yolları düşük maliyetli bir marka) tarafından Ankara’ya bir hava transferi takip gereklidir.

yepyeni havaalanı terminali Bu çok daha fazla kapıları, bir daha düzenli park sistemi, ve genel olarak, daha iyi trafik akışını özellikleri 2007 yılında açıldı. çevre yolunun Ankara’nın havaalanını bağlayan yol da tamamen yenilenmiştir.

Havaalanı otobüsleri, modern antrenörler filosu işletmek Belko Air tarafından işletilmektedir. otobüs sayısı 442 olup, (şehirlerarası otobüsler gidiş) Asti, Kızılay (şehir merkezi) ve Ulus (müzeler ve banyolar yakın şehrin tarihi merkezine,) dahil olmak üzere birçok noktada durur.

Otobüs 442, bir döngü içinde çalışır ve otobüsler (kabaca her 20 dakika) sık sık kalkıyor. Geri havaalanına durur herhangi bu otobüs almak mümkündür. Biletler yatılı sonra otobüse satın alınabilir. duyurular tek Türk yapılır ve herhangi bir İngilizce konuşan personel bulmak unutmayın. Bu, bir taksi alabilir sonra şehir merkezine ulaşmanın en ekonomik yoludur. Havalimanından şehir merkezine bir taksi sürücü hedefe bağlı olarak

TRENLE ULAŞIM

Türkiye’de merkezi bir konumda olmak, Ankara, Türk demiryolu ağının merkezi ve birçok şehirlerden ulaşılabilir. İstanbul ve Konya’ya yüksek hızlı hizmetleri artık vardır. İstanbul’dan Ankara’ya yeni yüksek hızlı tren yaklaşık 3 saat ve 30 dakika sürer. Hizmetler şu anda Kartal metro istasyonu (10m) den Kadıköy (1 saat) veya taksi otobüs ile ulaşılabilir İstanbul’un Asya tarafında bir banliyösü olan Pendik istasyonuna gidiyoruz.

Yüksek hızlı trenler de Eskişehir ve Konya’ya gün boyunca sık sık çalıştırın ve her iki yerler Ankara’dan günübirlik geziler izin 1’den az bir buçuk saat sürer.

Tüm trenler Türk Devlet Demiryolları tarafından işletilmektedir.

tren istasyonu kuzeyinde bu istasyonu önünde sağ durdurmak halk otobüsleri geniş sayısına göre bağlanır Kızılay Meydanı’nda, yer almaktadır. Yaklaşık 10 dakika Gençlik Parkı diğer tarafında yürümek, Kızılay ek olarak şehrin merkezi yerlerde bir dizi hizmet vardır Ulus metro istasyonu.

OTOBÜS İLE ULAŞIM

Eğer İstanbul dışında başka yerlerden seyahat ediyorsanız, size otobüsler, hızlı, ucuz ve çağdaş bulacaksınız.

otobüs otobüs istasyonunda sona (otogar) AŞTİ adlı (USH-tee telaffuz ve hemen hemen tamamen lokal gibi bilinen, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmeleri) “Ankara Şehirlerarası Terminal” için ayakta. Türkiye’de kentlerin en Türkiye’nin sermayeye doğrudan otobüs var ve otobüsler Türkiye’de trenler çok daha hızlıdır. İstanbul’dan Ankara’ya, otobüs yolculuğu yaklaşık 5 saat sürer

Yüzlerce firma, Türkiye’de her yerde otobüsler çalışır. AŞTİ daha büyük bilet masaları ile şirketlerin daha rahat, ama daha pahalı çoğu zaman.

AŞTİ Kızılay Meydanı ve metro hattı ile diğer merkezi yerlerde bir dizi bağlanır. AŞTİ yönetimi tarafından işletilen şarj mekik Kızılay otobüsleri (ve diğer yerlerde bir dizi) ücretsiz vardır. Onlar ana binanın arkasında kalkıyor.

Tam İngiliz desteği ile: NeredenNereye.com – Otobüs Biletleri (120 otobüs şirketleri bilet)

etrafında almak

şehir yoğun bir halk otobüsü ağına sahip, bir iki satır metro Ankara Metrosu ve Ankara banliyö Treni adlı tek bir satır banliyö demiryolu denir.

haritalar nadirdir ve tüm bilgiler Türkçe olduğu için turistler için özellikle halk otobüsü ağı Ankara’nın toplu taşıma sistemi,, anlamaya zor olabilir. Ne toplu taşıma herhangi bir biçimde engelli yolcular için sunulan herhangi bir erişim vardır. Otobüsler ve Metropoller özellikle Pazartesi ve Cuma günleri, acele saatlerde çok kalabalık olma eğilimindedirler.

Eğer şehir iyi biliyorsanız, toplu taşıma, özellikle metro, uzun mesafeler için özellikle etrafında almak için ideal, kolay, hızlı ve ucuz bir yoldur. kısa mesafeler için taksi etrafında almak için bir kolay, hızlı ve ucuz bir yoldur.

Ankara’daki kamu otobüslerinin iki türü vardır; Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen bu Ankara Belediye Otobüsleri (EGO) ve Ankara Özel Halk Otobüsleri (OHO) adında özel bir şirket tarafından işletilen bu adlandırılmış. Onların renkleri bu iki tür ayırt edebilirsiniz. Oho tarafından işletilen otobüsler mavi ise EGO tarafından işletilen otobüsler beyaz ve mavidir. Bu halk otobüsleri her iki tip aynı otobüs ağı ve otobüs durakları kullanın.

Ankara Belediye Otobüsleri

Ankara Belediye Otobüsleri (EGO) adlı Ankara Belediye Otobüsleri, kapsamlı ve yoğun bir otobüs ağı oluşur ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir.

Belediye otobüsleri için ödeme sistemi de metro için kullanılan çok kullanımlı manyetik kart dayanmaktadır; manyetik kartlar otobüslerde satın alınamaz ve kiosklar ve metro istasyonlarında önceden satın alınması var.

Ne yazık ki, hiçbir durur ve haritalar otobüs ve otobüs durakları görüntülenen ne otobüslere sesle ilan edilir. Ancak, otobüs planlamak için kullanılabilecek bir Türk web sitesi vaktinden geziler vardır. Site kısmen Google çevirmen kullanarak tercüme edilebilir. site:

Ankara Belediye Halk Otobüsleri,

Ankara Özel Halk Otobüsleri (OHO), özel bir şirket tarafından işletilen kapsamlı ve yoğun bir otobüs ağı oluşur.

olmayan belediye otobüsleri için ödeme sistemi nakit olduğunu. Sadece tek yönlü bilet bilet, 2.40 TL maliyetle otobüslerde satın alınır.

Ne yazık ki, hiçbir durur ve haritalar otobüs ve otobüs durakları görüntülenen ne otobüslere sesle ilan edilir.

Dolmuş

Dolmuş, özel çalışma minibüs bulunmaktadır. Onlar otobüslere kadar yaygındır ve kendi özel yolları üzerinde çalışacak. Kızılay Meydanı’nda Güven Park Ankara’nın merkezinde tüm tarafları çalışan dolmuş yılların ana durağıdır. Onların yolu üzerinde giriş ve çıkış yere ulaşmak ve onlar elinizle bir taksi yakalamak aynı şekilde durdurun. Fiyatlar genellikle iki ya da üç liradan daha fazla ayrılış noktası ve hedefe bağlı olarak, ama aralığı.

Ankara Metrosu

Ankara Metrosu adında Ankara Metrosu, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir Ankaray ve Ankara Metro denir metro hatları, (ayrı bir satır olarak Batıkent-OSB Törekent sayarsak dört)

Ankaray ve kuzey-güney ağır raylı Ankara Metro hattı adında doğu-batı hafif raylı hat hem çoğunlukla metro hatları ve Kızılay station.Currently kesiştiği, bir ödeme ile tüm istasyonları gitmek mümkündür.

ve Dikimevi – Ankaray hattı AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi) arasında çalışır. hat tüm istasyonlar toprak altında, (8.0 metro ve 0,7 km yüzey demiryolu) 8.7 km uzunluğunda ve 11 stations.Except Emek istasyonu bulunmaktadır.

Ankara Metrosu üç satır (M1-M3) oluşur. M1 Hattı (Kızılay-Batıkent) 14 km uzunluğunda ve 12 stations.In Şubat 2014, M3 hattı bir uzantısı olarak açıldı vardır. M2 Hattı (Kızılay-Koru) 11 istasyon vardır ve bu 16 km var. İronik olarak, bu çizgi MTA (New York Subway çalışan şirket) M3 Hattı (Batıkent-OSB Törekent) tren bırakın, M2 bu çizgisine ulaşmak M2 line.To bir uzantısı olarak açılan adında bir istasyon vardır Batıkent’te (Kızılay gelen) ve diğer parçaya geçmek.

Metro için ödeme de belediye otobüsleri için kullanılan çok kullanımlı manyetik kart dayanmaktadır; hangi en küçük mevcut başlayarak 3.50 TL maliyet 2-birim kartları, 5.25 TL maliyet 3 birim kartları, 8.75 TL, hangi maliyet 17,50 TL ve 20 birim kartları maliyet 10 birim kartlarını maliyet 5-birim kartlarının 35.00 TL [5]. manyetik kartlar ile transferi 0.67 TL maliyetle otobüs hatları ve metro hatları arasında 75 dakikalık bir süre içinde mümkündür. manyetik kartlar kioskları ve metro istasyonları satın alınabilir.

Tüm istasyonlar (M2 ve M3 kullanılan yeni trenlerde) bir ekranda ve metrolarda sesli hem de ilan edilir.
Ankara Suburban Demiryolu

Ankara banliyö Treni adlı Ankara Banliyö Demiryolu, Türk Devlet Demiryolları tarafından işletilen ulusal demiryolu ağ üzerinde çalışan bir tek banliyö hattının oluşur.

banliyö hattı, doğuda Kayaş, şehir merkezinden geçerek, batıda Sincan arasında çalışır. hat (yüzey ve yüksek demiryolu hepsi) ve 26 istasyon bulunmaktadır 37.0 km uzunluğundadır. Bu banliyö destinasyonlarda ziyaretçiler için ilgi yok puan.

Taksiyle

Taksiler Ankara çoktur ve arabanın üzerine kendi sarı renk ve kelime Taksi tarafından tanınabilir. Tüm lisanslı taksiler kendi plakalı harfi T var.

ölçerde gösterilen ücret katedilen mesafe göre okur. binmek 0,0 TL başlayacak ve hızı kilometre başına 0.00 TL’dir. Gece ve gündüz oranları aynıdır. Devrilme yapılmaz.

Bazen, bazı taksi sürücüleri, özellikle turist, metre başlatın ve sabit bir fiyat pazarlık denemek için reddeder. Ama en taksi sürücüleri her zaman taksimetreli başlayacak. Bu kabinler önlemek ve neredeyse kesinlikle çok fazla ödeme sona erecek basitçe bir tane almalı. Bunların çok azı bir yabancı dil bilen olsa bile birçok taksi sürücüleri, sizin talep hedef ve talimatları anlayacaksınız. üzerinde taksimetre koymak, sonra söyle. Taksi sürücüleri normalde taksimetre ile çalışır, bu yüzden bunu koymak için onlara sormak onlar hiç sürpriz olmayacaktır. Eğer almadan önce sayaç için fiyat ödeyecek taksi şoförü vurgulayın.

Daima yolda geçirerek bir taksi durdurmak veya meşru bir taksi durağı bulmaya çalışın.

şehir aşina değilseniz ve bir turist olduğunu görürseniz, taksi şoförü size daha fazla şarj etmek için bir servis yolu sürebileceği. İstediğiniz hedefe gidiş ısrar ve dolambaçlı yoldan önlemek için, onlara hedef göstermek için bir harita var.

Ayrıca tüm taksiler kendi sarı rengi dışında T harfi ile belirlenen plaka olması gerekmektedir sakının.

Eğer ödeme için onları el notları ne dikkatli olun; bazı taksi sürücüleri teslim edildi 50 lira notu sadece 5 lira not olduğunu iddia çalıştık. Bazen taksi sürücüleri de onlara vermek, ve onlara bir 50 lira not el yapmak için, bu hiç iyi değil size notlar rip aslında olabilir. Yani, notlar yırtık ve onları teslim önce aslında doğru bir olmadığından emin olun. Onları yüksek mezhep için fiyat kadar yuvarlak izin vermez, aynı zamanda onların hızlı satış hileci satın almak ve yok.

 

GEZMEK & GÖRMEK

Anıtkabir , Kemal Atatürk’ün Mozolesi
Çankaya , Ankara Kulesi Atakule .
Apostate Julian Sütun
Kocatepe

Ankara çoğunlukla Ulus çevresinde yoğunlaşan birkaç tarihi binaları ve simgeleşmiş vardır. Hızlı bir ziyaret, bir gün uzun yolculuk en önemli tarihi yerlerin bir tat elde edebilirsiniz . Eğer daha az zaman varsa , iki yerde Anıtkabir ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi kaçırmak asla . Uzun konaklamalar için Ankara çok ‘ modern Türkiye sermaye olarak sunduğu.

Ankara Kalesi , Çengelhan – Rahmi Koç Müzesi , Anadolu Medeniyetleri Müzesi , tüm 5 yürüme mesafesinde tutanakları ve Etnografya Müzesi , Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Hacı Bayram Camii , Tuz Ulus , Augustus Tapınağı ve Roma Hamamları çok yakın ; bütün bunlar Ulus bulunmaktadır.

SİMGESEL

Anıtkabir, her gün açık, müze Pazartesi hariç her gün açık – Kentin Anıttepe çeyreğinde bir heybetli tepe üzerinde yer Atatürk ve Savaşı 1953 Müzede tamamlanan Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, türbesi olduğunu Kurtuluş, Atatürk Hatıra ve gereçlerinin geniş bir koleksiyon ve Kurtuluş savaşı, savaş alanlarının panoramik manzarasını içeren bir bölüm de dahil olmak üzere, Anıtkabir içinde yer almaktadır.

Türkler Atatürk’e büyük bir saygı göstermek ve her yıl milyonlarca Anıtkabir’i ziyaret edin. 10 Kasım, ölümünden yıldönümünde kederli ziyaretler aksine, Türk milli bayramlarda kutlamaların bir panayır haline Anıtkabir’i açın. Ulusal bayramların birinde Anıtkabir’i ziyaret büyük bir deneyim: 23 Nisan – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; 19 Mayıs – Zafer Bayramı, 29 Ekim – – Cumhuriyet Bayramı Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Anma. Site ve müze ücretsizdir. alanı girişinde bir güvenlik denetimi bekliyoruz.

Augustus Tapınağı’nın yanında bulunan Hacı Bayram Camii, Hacı Bayram Camii, ilk 17. ve 18. yüzyıllarda, bugünkü yapısına modifiye daha sonra 1427 yılında inşa, fakat. etkileyici iç ahşap bir tavanı vardır ve Kütahya çinileri. 1429 yılında inşa edilen Hacı Bayram anma türbe, cami yanında yer almaktadır.

Atakule, Çankaya. Kulenin altında bulunan bir alışveriş merkezi ile şehrin en yüksek yapılardan biridir. (Not: Bir otele dönüştürülmüş olacak gibi çok az sayıda dükkan açık bırakılan Atakule alışveriş merkezi kendisi, sonbaharda kapanacak.)  Kulenin tepesinde ise, bir gözlem var kentin iyi Gösterim veren masası. Kule şimdi 0.00 TL EGO kart veya para kazandıran otobüste 0 TL olacak mal tepe üzerinde yer çünkü Atakule ulaşmak için, bunu rota bu noktaya (yani Atakule) ne var herhangi bir otobüs kullanabilirsiniz (bu iyi bir fikir olabilir bu. Sen döndürebilir Cinnah Caddesi üzerinden adım ve Atatürk bulvarı tarafından yoluna devam ile. O Kızılay’a yoğun olmayan saatlerde çok kısa ağır trafik yaklaşık 40 dakika alacaktır.

Ulus Cumhuriyet Ankara, Atatürk Bulvarı üzerinde ve çevresindeki tarihi Ulus cumhuriyetin ilk yıllarında inşa edilmiş birçok bina vardır. Ankara’nın merkezinde bir kez mimarisi de cumhuriyetçi devrimler tarafından gerçekleştirilir. özellikle Osmanlı döneminde Arapça etkilerine neo-klasik Türk sembolleri ve aksine kullanarak, devrim etkilenen bir ulusal hareketini göstermek binaların cepheleri gözlemleyin. Iyi örnekler Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi Binası, Etnografya Müzesi Binası ve Atatürk Bulvarı üzerinde tarihi banka binaları bulunmaktadır.
Hamamönü, kısa bir süre önce restore edilmiş Osmanlı tarzı ahşap Ankara evleri ile mahalle ve ziyaret etmek için Ankara’nın en ilginç parçalarından biridir. Ulus yakınlarındaki Ankara Kalesi’ne tepeden aşağı bulunan Hamamönü dar sokakları, eski evleri ve tarihi binaların bir bütün mahalle. En eski evler artık restoran, kafe veya hediyelik eşya dükkanları vardır. Hacı Mussa Camii, Tacettin Sultan Camii, Karacabey Camii, Sarikadi Camii: mahalle kendisine ek olarak, ziyaret etmek için 4 tarihi cami vardır.

Mehmet Akif Ersoy, aynı zamanda Türk Milli Marşı sözlerini yazmak ünlü Türk şairi, onun adını bir müze şimdi burada, evini vardı. Onun heykeli de merkez meydanında yer alıyor. Sanat Sokağı yerel sanat el sanatları ve hediyelik eşya satan dükkanlar dolu ve yerel kadınların el sanatları ve eserleri satmak nerede El Sanatları Pazarı. Hamamönü gündüz veya gece ziyaret edilebilir, ama özellikle iyi havalarda, bu karardıktan sonra daha canlıdır. Ramazan ayı boyunca, yerel belediye Hamamönü içinde çok olayların organize ve alan da çok kalabalık karardıktan sonra eğlenceli olur, ama. Duman boruları, ya da sadece etrafında toplamak – Hamamönü bir Osmanlı kasabası yüzyıllar önce nasıl bir şey olduğunu bir duygu olsun, ve Türk kahvesi, nargile bir nefes bir yudum almak için en iyi yerlerden biridir. muhafazakar Türk damak tadına bu mahallede restoranlarda alkol beklemeyin.

Teleferik, Yenimahalle metro istasyonundan başlayarak yeni inşa edilen cablecar olduğunu. Bu iki istasyon vardır ve gelecekte uzatılacak. Şimdilik bu ücretsizdir.

 

Müzeler

Anadolu Medeniyetleri (Anadolu Medeniyetleri Müzesi) Müzesi, Ulus, Paleolitik ekran tarihi en eski eserler. 2002 yılında Avrupa’da Yılın Müzesi olarak seçilmiş, bu müze Türkiye’nin en iyi biridir ve ziyaret etmek için Ankara değerli yapar. Bina kendisi çok yakışıklı iki Osmanlı dönemi binadan oluşmaktadır.

Devlet Resim ve Heykel Müzesi. Geçici sergiler yanı sıra bugüne kadar 1800’lerin sonlarından kalma Türk sanatının kalıcı bir ekrana sahip Sunucular galerileri.

Ankara Etnografya Müzesi, (Opera Binası) karşısında Talat Paşa Bulv, Ulus. Geleneksel Türk giysi ve eşya sergiler.

Çengelhan Rahmi Koç Müzesi, sanayi müzesi Çengelhan Ankara Kalesi, tarihi bir Caravansarai girişinde yanında kurulmuştur. 1850’lerden itibaren teknolojik ilerleme binada yer almaktadır bu müzede sergileniyor. Müze ekim makineleri modellemek için model trenler dahil olmak üzere çeşitli meraklı ve koleksiyon içerir. Aynı zamanda bu tür kameralar, dalış ekipmanları, telefon vs) gibi çeşitli teknolojik koleksiyonları barındıran çocuk oyuncakları ve odaların iyi bir koleksiyonu içerir. Çoğu nesneler Koç ailesinin, Koç Holding, Türkiye’nin en büyük iki grubundan biri sahipleri özel koleksiyonlarından vardır. Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç, 20. yüzyılın başlarında binanın merkezinde bulunan küçük bir dükkanda iş başlamıştır.

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi. Mart 2015 Açılmış, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi Yüksel Erimtan koleksiyonu çağdaş sanat ile birlikte korunması ve kültürel mirasın teşvik etmek amacıyla çalışmaları sergilenecek özel bir kurumdur. Müze Ankara’nın tarihi yapısı ile uyum içinde olan çağdaş mimari konsepti ile ziyaretçilerini ağırlayacak olan 2015 yılının ilk çeyreğinde Ankara Tarihi Tahkimat Meydanı’nda açıldı.

Cer Modern. Son zamanlarda açılan (Nisan 2010), kentin çağdaş sanat galerisi, Cer Modern Türk Demiryolları tarihi bakım hangarları yer almaktadır. Çağdaş sanatlar ve konserler. olaylar hakkında bilgi almak için Cer Modern web sitesini kontrol edin: Web sitesi

Kurtuluş Müzesi (Kurtuluş Savaşı Müzesi),

Bu aslında Kurtuluş Savaşı, fotoğrafları ve ekranda diğer öğeleri ile kanıtlandığı gibi, gelen yönettiği 1921-22’de mücadele ettiği ilk Türk Büyük Millet Meclisi’ni, barındırılan bina oldu. Eski Türk başkanların balmumu heykelleri de sergilenmektedir.

Tuz Ulus. merkezi Ulus’ta tarihi bir binada yer alan, Tuz Ulus ücretsiz sergiler sunar. kendi etkinlikleri için saltonline.org onları takip edin. Atatürk Bulvarı 12, Ulus.

TCDD Açık Hava Buharlı Lokomotif Müzesi.

Bir açık hava müzesi.(İstanbul karayolu yakınında), Ankara Havacılık Müzesi, Etimesgut. Çeşitli uçaklar, havacılık öğeleri, füzeler ve etajer sergi yanı sıra Demir Perdenin diğer taraftan MIG’ler bir dizi vardır. Bu değil İstanbul’da aynı müzede gibi çok büyük bir müze var, ama çok ilginç olabilir. Bu tam adı Hava Kuvveterlı Müzesi, yani Hava Kuvvetleri müzesidir var. Sen Ulus otobüs durağına dolmuş aka paylaşılan taksi (minibüs) alarak bu müzeyi ulaşabilir. Böyle bir şekilde ulaşılabilir: Ulus Meydanı sen at anıt üzerinde Atatürk’ü bulmalısınız üzerinde. Anıtın yüzüne geri kalsın ve trafik ışığı ile kavşak çapraz. Düz bir sonraki trafik ışıklarına kadar inmek. Bu çapraz Yolda sağa dönün ve hemen çok mavi veya mavi-beyaz minibüs ile Otogarı bakın. Sen Etimesgut üzerinde otobüs durağı sürücüsü müze adını göstermek için deneyin bulmak zorundadır. O, “The Tam” demek ve başkanı tarafından sallamak gerekir. 20 dakika (2 tyl) hakkında iyi trafik durumuna zaman sürüş. Anti-zanaat füze kompleksi görmek ise sürücü yaya geçidi üzerinde düşüyorlar, sen (bu şekilde çok rahat farkında olmak, yaklaşık 5-10 dakika) karayolu geçmeye ve minibüs yönünde ileriye doğru hareketini devam etmesi gerektiğini, sonra sola ve yakın dönün füze müze girişinde (kırmızı tuğla standında) bkz bulunmaktadır.

ODTÜ Bilim ve (Eskişehir karayolu üzerinde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi kampüsünde,) Teknoloji Müzesi.

Doğal Tarih MTA Müzesi (MTA Tabiat Tarihi Müzesi) doğa, fosiller, jeoloji üzerine bir müze. Eskişehir karayolu üzerinde bulunan.

Arkeolojik kalıntılar ve hudutlar

Ankara Kalesi. Ankara bakan yüksek bir tepenin üzerinde, Ulus üzerinde duran, Ankara Kalesi daha bir milenyum eski bir ortaçağ kalesi olduğunu.

kale keşfetmenin en iyi yolu yürüyerek. Ana kapı Saat Kulesi yakındır. Ana kapıyı geçtikten sonra, iç kale de restore edilmiş ve hediyelik eşya dükkanları, kafeler, restoranlar ve galeriler olarak hizmet bunlardan bazıları çeşitli tarihi binalar vardır. Eğer Ankara panoramik manzarasına sahip olacak kale duvarları, yukarı alarak merdivenlerden ulaşmak için daha fazla yürümek.

Ankara Kalesi ve bina içinde kısmen restore edilmiştir ve yakın ana kapısı iç kastın alanı daha iyi tarafı. Eğer daha fazla yürümek ise, kale içinde binaların birçoğu durumda kötü ve Ankara yoksul sakinleri ev. Orada kale ve oldukça yavaş gidiyor çevreleyen mahalleler, geri daha geniş bir program, ancak değişiklikler görülebilir.

Dış kale benzer ilginç. ana kapısı ters tarafta şimdi Rahmi Koç Müzesi ev sahipliği, Çengelhan olduğunu. Eski kervansaray mükemmel restore ve alan bir zamanlar ne kadar iyi bir fikir verir. Rahmi Koç Müzesi’nin girişindeki yoluyla aşağıda çalışan dar sokak antikalar, Türk gümüş işleri ve hediyelik eşya satan dükkanlar dolu.

Augustus Tapınağı. Hacı Bayram Camii’nin yanında bulunan Augustus Tapınağı, ilk yüzyılda inşa edilmiştir. Monumentum Ancyranum, tapınak duvarları dünyada Res Gestae Divi Augusti en iyi korunmuş metni olduğu gibi aynı zamanda da bilinir.

Roma Hamamı. açık hava müzesi Roma İmparatorluğu’ndan kalan eski bir hamam kalıntıları oluşur.

NELER YAPILIR
Ankara’da olaylar ve performanslarını takip etmek için, X ve Y online bilet siteleri kontrol etmek için iyi bir yer vardır ve her ikisi de İngilizce olarak mevcuttur.

Çoğu yerel gazeteler ve olay siteleri Türk olan ve günlük olaylar hakkında geniş bilgi verir.
Kuğulu Park park, kuğu bilinir, Tunalı Hilmi Caddesi bir kamu park.

Ankara Uluslararası Müzik Festivali, Ankara Uluslararası Caz Festivali, Ankara Uluslararası Sinema Festivali ve çok ‘daha fazlasını içeren yıllık festivaller vardır ve şehirde neler olup bittiğini kontrol etmek her zaman iyidir.

Atatürk Bulvarı Kavaklıdere’de Amerikan Büyükelçiliği’nin karşısında Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi (Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde), ama bazen daha etkileyici olanlar, çoğunlukla yerel ve rezil sanatçıların ücretsiz sergi ve performansları vardır.

Yerel ve ulusal gruplar, özellikle hafta sonları, Ankara barlar ve mekanlarda oynamak.

Güneşli günler kalabalıklar Bahçelievler’de Tunalı Hilmi Kavaklıdere içinde Road ve 7.Cadde dolgu olsun.

Ankara Kızılay’da ve Bahçelievler’de hem sinema iyi bir seçim yanı sıra, tüm alışveriş merkezleri bulunmaktadır. klasik müzik ve opera için çeşitli konser salonları vardır. Birçok üniversite konser ve bahar festivalleri teşvik ama bunlar sadece kendi öğrencilerine bazen açıktır. Halk ve geleneksel müzik yerel yıldızlı bulabilirsiniz büyük konser salonlarından küçük barlar ve restoranlar, çok canlıdır.

İlgi alanlarınıza bağlı olarak, antik kale kalır, yerel parklarda ve çevresi trekking müzeleri ziyaret veya Osmanlı veya Selçuk için avcılık bulabilirsiniz. Eskişehir yolu boyunca Armada gibi lüks alışveriş merkezleri de sinema ve kaliteli restoranlar sunuyoruz.

SATIN ALMAK

Ankara’nın Kale (Kale) yüzyıllar boyunca bir ticaret merkezi olmuştur ve onun halı, deri satıcıları ve antika yavaş yavaş turistik ticaret çekmek için umut yukarı hareket ediyor. Hala yürüyüş ve tarama için lezzetli bir yerdir ve bir fiyat, mükemmel halı ve kilim için, satın alabilirsiniz aile şirketleri vardır. Eğer kapalı çarşı üzerinden yürüyebilir Kalesi’ne yürürken, bir demir yapısı çok ucuz ve mükemmel ürünler satın alabilirsiniz.

Ankara’da nüfus başına düşen alışveriş merkezi alanının en yüksek numarası vardır. Çoğu benzer ürünler sunan, aynı markalar var. Açık gün, daha iyi alışveriş merkezleri Panora (yanındaki Akköprü metro istasyonu) Akköprü Eskişehir Yolu ve Ankamall üzerinde Oran, Kentpark, Cepa ve Armada altındadır. çoğu uluslararası markaların yanı sıra, benzer kalite Türk markaları vardır. Türkiye bir tekstil sanayi devi olduğunu ve Türk markaları için daha az iyi fırsatlar sunabilir. değer kontrol Bazı Türk tekstil markası mağazaları:

Başlangıçta bir cam imalat firması, Paşabahçe mağazaları tüm bütçeler için Türk cam sanatı-işi satmak. Onlar eşsiz Türk hediyelik eşya olarak mükemmel.

Tunalı Hilmi Yol en bilinen sokak alışveriş alanı, ama alışveriş merkezi patlaması bunun bazı çekicilik gevşek neden oldu.

Türk takı ve GÜMÜŞ için, Tunalı Hilmi Caddesi Kuğulu Park (Kuğu Parkı) karşısında Kuğulu Pasajı (eski tarz alışveriş kompleksi), kontrol edin.

Beypazarı geniş ulus ünlü eli vardır uzak tarihi kent gümüş eserler yaptı. satın almak için en iyi yer Beypazarı’nda Takı Market (Kuyumcular Carcisi) olmakla birlikte, Beypazarı ziyaret etmek için zaman yoksa, Kuğulu Pasaj takılar aynı zamanda sanat eseri olacaktır.

YEMEK

Ankara en iyi şekilde “döner kebap” ile bilinir. İyi bir döner restoran almak için size döner turda bir göz atmalısınız (birçok vardır). dikdörtgen olmalı ve kesikler düz ve ayrı olmalıdır.

Eğer (gerçi, değil ucuz) tüm yıl boyunca ülkenin en iyi ve en taze balık yiyebilirsiniz burada birçok diğer başkentlerde gibi, Ankara’dır. Sakarya str etrafında. Orada fast food şık olanlar balık lokantaları çeşitli türleri vardır ve aynı zamanda balık refakatçi olarak bilinen rakı, denemek için iyi bir fırsat olabilir.

Ama balık lokantaları kent boldur; Çankaya’da en az üç mükemmel olanlar, kolyoz Restoran vardır (www.xxxxx.com), birinci Akdeniz ve ikinci Karadeniz mutfağı sunan “Akdeniz Akdeniz” ve “Lazoli”. Tunalı caddesi yakınında bulunan “Ege”, balık ve rakı için bir başka mükemmel bir seçimdir. Restoranda ayrıca şarap bir çeşitlilik vardır. Eğer Rakı yemek sırasında iyi Klasik Türk Müziği dinlemek ve içmek istiyorsanız, o zaman “Sudem” görülmelidir. Bu Olgunlar Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Adana kebap ile gelen sebze çeşitli baharatlı Urfa’dan: birçok klasik iskender kebap restoranlar yanısıra, belirli bir kentin geleneksel mutfağı, daha varlıklı göçmenlerin topluma ikram içeren birçok restoran bulunmaktadır. Ulus Denizciler Caddesi üzerinde xxxx yaklaşık altmış yıl civarında olmuştur ve özellikle İskender kebap hizmet hattı restorant bir üst etti.

Kebap ve Güneydoğu Anadolu mutfağı. Hacı Arif Bey, Güniz sokak 48/1 tarihinde, Gaziantep mutfağı dalmak için iyi yönetilen ve lezzetli bir restoran var. seçeneklerinin zenginliği geniş bir yelpaze ve fiyatları çok yüksek değildir. Bir kişi 30-40 TL de yiyebilirsiniz. Ayrıca fast-food veya kebap, döner, lahmacun satan Kızılay ve Maltepe’de ucuz restoran seçenekleri, bol. Fiyatlar yüksek nereye Çankaya, Tunalı, GOP bölgede Türk mutfağının ve lüks restoranlar çeşitli bulabilirsiniz. düzenlemek

Cafe Vanilya, Tunalı Hilmi Cd. No: 18 Çankaya Ankara,  Tunalı Hilmi Caddesi’nin kalbinde şık kafe ve bar. Türk mantı ve makarnalar fiyatları Tamam düzenleme vardır, iyi Ankara hakkında gerekli bilgiler

Çin ve Tayland. Sushico ve Quick China Hem tabii, Çince, Japonca, Tayca pişirmeleri ve suşi için iyi bir seçenek vardır. Sushico en GOP restoran özellikle çok iyi bir bahçesi vardır. Park Avenue “Park caddesi” Hızlı Çin’in şube özellikle Pazar brunch için de çok iyidir. düzenlemek

“Papsi” yıllarca samimi bir atmosferde soğuk bir bira almak için iyi bir seçimdir. Bu Tunalı Caddesi üzerinde yer almaktadır. “Kıtır” ve yeni “Rastgele” da Tunali Kuğulu Park’ın bitişiğinde diğer iki en popüler barlar, vardır. Corvus Kaya Müzik sunan Bestekar Caddesi üzerindedir. Bestekar paralel olduğu sokakta içki çok sayıda bar ve yerler vardır. Kenar, Twister, Hayyami (şarap barı) güzel yerlerdir. Kennedy Caddesi üzerinde Sakal (farklı müzik türlerini sunan) electronic, reggae veya retro eşsiz bir yerdir. aynı sokakta Mono içmek için hoş bir yerdir. Tunus Caddesi, Bestekar paralel Eğer Retrox, Flat, James Cook ve Zodyak gibi birçok pub bulabilirsiniz başka caddesidir. Performance Hall, Manhattan, Genel ve Siyah-Beyaz canlı rock müziği ile 4 am kadar içki ve dans yerlerdir edin. Normalde özellikle bu yerlerde Cuma ve Cumartesi geceleri rock cover grupları ve büyük bir kalabalık vardır.

“Sakarya” ucuz çözümler dolu. Sakarya’da en iyi yerler arasında, biri iyi bir seçim bira veya bir kadeh rakı almak değil, aynı zamanda yemek için değil sadece “Net”, dikkat etmelisiniz. “Büyük Ekspres” de şehrin güzel bir eski bir bar var. Ayrıca Eski-Yeni, Pasaj ve Telwe size Tunalı, Çankaya bölgeye kıyasla daha ucuz içki fiyatları ile kaya veya alternatif canlı müzik stillerini bulabilirsiniz güzel barlar bulunmaktadır.

“Park Avenue” -in Konutkent lçe klas bar, kafe ve gece kulüpleri için yeni bir cadde. Ayrıca “Park Avenue” de kıtır, Rastgele & Crossroads ikinci şubesini bulabilirsiniz. İstanbul’un moda gece kulübü Sortie de bu cadde açılmış ve içecekler her türlü içki ve son kulüp karışımları dinlemek için güzel bir yerdir olmuştur. Narquilla bira içme ve güzel yemek tadını çıkarırken nargile için harika bir yerdir. Ayrıca, oynadığı içecekler ve klasik Türk müziği ile servis edilir menüler sabit olan Meyhaneler (taverna) vardır. Kalenin yakınında Ankara’nın tarihi çekirdeğinde de barlar ve restoranlar bulunmaktadır. Kesinlikle gidip olsa taksiyle dönmek zorunda.

Ankara İstanbul canlı eşcinsel hayat beklemeyin. Kimse burada iken ancak hala vakit olabilir, onun şaşırtıcı eşcinsel yaşam için Ankara’ya geliyor. Sadece bir gay bar-club (Sixties) sahiptir ve bu sadece Çarşamba, Cuma ve Cumartesi geceleri açıktır. Oldukça 00:00 sonrası kalabalık ve Türk ve Batı pop müzik çalar alır. Bir gay bar olmasa Buna ek olarak, Sakarya Caddesi Eski-Yeni Bar (sokak) özellikle alt katta bir gey-lezbiyen kalabalık çekmek gibi görünüyor. Kaos GL ve Pembe Hayat, Ankara’nın önde gelen eşcinsel örgütleri, yıl boyunca faaliyetlerini tutun.

KONAKLAMA

Ankara’da bir çok 5,4,3,2 yıldızlı otel bulmak mümkündür ayrıca En emniyetli Semtler Çankaya Bölgelerinde merkeze yakın Balgat bölgesinde söğütözünü günlük kiralık ev ler Apart konaklama dairelerde  konaklama www.evodak.com

Kavaklıdere semtinde yer alan XXXX Otel, Ankara’da en görünür ve gösterişli otel (ve bunu kanıtlamak için fiyatları vardır). XXXXX köşeyi onun Başbakan biraz ama yine de kalmak için çok kabul edilebilir bir yerdir Hilton, yatıyor.

(Tren istasyonu yakınında, Ulus’ta bulunan) Radisson Swissotel (Çankaya’da bir karanlık arka sokak üzerinde bulunan) ve (moda Tunalı Hilmi caddesi üzerinde Kavaklıdere’de) Ramada son gelenler vardır ve çok yeni görünümlü odalar sunmaktadır yine Sheraton veya Hilton daha biraz daha küçük olduğunu.

Notun bağımsız otel Hotel Best, King Hotel, Otel Midas ve Hotel Gold (Tunus Caddesi Kavaklıdere hem kuzey) içerir.

Citadel ilçesinde Angora House bir Osmanlı dönemi evde büyüleyici bir butik oteldir.

bütçe konaklama açısından, şehir merkezinde adını bir pansiyon Deeps Hostel.Prices 40 tl.Web sitesine 25 tl den başlayacak www.deepshostelankara.com olmasıdır vardır. Ve aynı zamanda ucuz otel sayısı hemen kuzeyinde Ulus Meydan, Sanayi Caddesi boyunca bulunabilir: bir çift gecelik 40-80YTL için böyle otel listeleri de (banyolu). oranları genellikle pazarlık ve ya kahvaltı dahil olmayabilir unutmayın.
Güvende kal

Tek kadın yalnız da dahil olmak üzere çoğu kişi, çok nadiren geceleri yalnız sokaklarda yürürken sorunlarla karşılaşmak. Sokak suç bile gece geç saatlerde, son derece nadirdir. Ancak, “küçük suç” “hiçbir suç” anlamına gelmez, ve sağduyu hala dünyada her yerde olduğu gibi uygulanmalıdır. Petty suç gibi, özellikle kalabalık yerlerde, ancak oluşabilir yankesicilik olarak. Bu nedenle, bir zaman kişinin eşyalarını özen ve kapalı çanta tutmak gerekir.

yayalar için çok az saygı olduğundan seyahat için en büyük tehlike, trafik olduğunu. Her yol dikkatli ve çok hızlı bir şekilde geçti edilmelidir. Yaya trafik ışıkları yeşil göstermek bile, bir göz tetikte olması kesinlikle gereklidir. yaya geçitlerinde, kesinlikle sokak geçmeden önce dikkat.

onlar çok kötü bir durumda sık sık, çünkü yayalar için başka bir tehlike kaldırımlar. Çünkü kaldırımlar zayıf veya düzensiz yenileme, çoğu asfalt gevşek kaldırım taşları ve delikleri vardır. açma ve kendini zarar riski göz ardı edilmemelidir.

Ankara Emniyet Müdürlüğü İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça personel çok dilli bir “turizm polisi” bölümü vardır.

TÜRKÇE ÖĞRENMEK

Türk yakından Azeri , Türkmen, Özbek , Tatar, Kazak , Kırgız , Uygur ve Türk dil ailesinin diğer birçok dilde ile ilgili Ural-Altay dilidir. ( Yapılar ile ilgili var olan , daha doğrusu , Macar Estonya ve Finlandiya dışında ) Dilbilgisi o başında anlamak için karmaşık hale çoğu Avrupa dili farklıdır.

Türk yeni kapılar yanı sıra Türklerin ocaklar açabilirsiniz öğrenilmesi. Ciddi dil öğrenenler için en saygın kurumlarından biri Ankara Üniversitesi TÖMER olduğunu.

TÖMER Ankara’da ana dil okulları olduğunu vardır ve Türkiye genelinde çok sayıda şehirlerde şubeleri bulunmaktadır.

Ayrıca Türkçe sunan diğer özel dersler vardır . uzun gurbetçilerin kalmak için en ekonomik yolu / öğrenme İngilizce veya diğer dillerde pratik , Türk öğretim alışverişi için istekli bir Türk arkadaşı bulmaktır.

 


Leave a Reply